Ücretli ve Ücretsiz Kitap Yazma Programları | 2020

Kitap yazma programları arıyorsunuz ama hala kitabınız yazabileceğiniz düzgün bir program bulamadınız mı? Öyleyse yazımızı okumaya devam edin, bu makalemizde sizlere kitap yazma programlarını bir bir tanıtacağım.

Ayrıca, bu listede göreceğiniz kitap yazma programları arasında hem ücretli olanlar, hem de ücretsiz kitap yazma programları mevcut. Kendi bütçenize göre, listede bulunan ücretli ve ücretsiz programları kullanabilir ve Kitap yazmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Türkçe olarak kullanabileceğiniz kitap yazma programları, tamamen sezgisel bir arayüze sahip. yani çok zorlanmadan bu programları öğrenebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yine de kullanma aşamasında zorluk çekerseniz, YouTube gibi platformlarda bu listede vereceğim programlar hakkında eğitim videolarına ulaşabilir ve programları Nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kitap Yazmak İçin Programlar 

Listeye başlamadan önce tekrar belirtmek istiyorum, bu listedeki programların bazılarının Android ve IOS versiyonları da mevcut. Yani eğer Android ya da IOS telefondan kitap yazmak istiyorsanız, bu listede bulunan uygulamaların Android versiyonlarını da telefonunuza indirebilir ve kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

E Kitap Ticareti Online Udemy Eğitimine Katılarak, Tüm Dünya’da Hem Basılı, Hem de E-Kitap Olarak Kitaplarınızı Yayınlamayı Öğrenebilirsiniz.

 Word

Word kitap yazma programı olarak en çok tercih edilenlerden biri olsa gerek. Hem kolay kullanımı, hem de kolaylıkla temin edilebilmesi açısından yazarlar bu programı tercih edebiliyor.

Eğer kitap yazmaya yeni başlayacaksanız, bu platform sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Word programının tek olumsuz yanı lisans ücretlerinin Türkiye şartlarında fazla olması.

Eğer Word programına verebilecek bir bütçeniz varsa, bu ücreti karşılayarak programı lisanslı bir şekilde satın alabilirsiniz. Ve bilgisayarınızdan, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan bu program üzerinden Kitaplarınızı yazabilirsiniz.

Ama eğer buna verecek bütçeniz yoksa, Word programının ücretsiz olan online versiyonunu da kullanabilirsiniz. Online Word programını kullanacaksanız, sürekli internet bağlantınızın olması gerekiyor. Tercih size ait, bütçenize göre lisansını satın alarak bilgisayarınıza indirebilir ya da Online olarak kullanabilirsiniz. Word’ü Online olarak kullanmak istiyorsanız, office.com adresinden kendinize bir Microsoft hesabı açabilir ve hemen online word’ünüze erişebilirsiniz.

Google Dökümanlar (Docs)

Google Docs Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz giriş aşamasında sizlere oldukça faydalı olabilecek bir servis. İster telefonunuzdan, ister bilgisayarınızdan Google’un sağlamış olduğu bu servise erişebilir ve hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Google Dökümanlar içerisinde birçok farklı özelliği de barındırıyor. Sesle yazma özelliği, yavaş bir şekilde klavye kullanan yazarlar için biçilmiş bir kaptan olacaktır.

Eğer yavaş klavye kullanıyorsanız, bu sizin kitabınızın yazma süresi çok uzatacaktır. Bu yüzden Google dökümanlar’daki sesle yazma özelliğini kullanarak, konuşarak kitap yazabilir ve kitap yazma sürenizi önemli derecede azaltabilirsiniz.

Wordpad

Çoğu bilgisayarda yerleşik olarak gelen wordpad programı ile, ücretsiz bir şekilde Kitap yazmaya başlayabilirsiniz. Wordpad de yazacağınız Kitaplarınızı, yazma işlemini bitirdikten sonra PDF ya da docx Dosya formatları ile kaydedebilir ve daha sonra bu dosya formatlarını kitap yayınlama biçiminize göre değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde kısa bir şekilde, sizlere Kitap yazmaya başladığınızda kullanabileceğiniz ücretsiz programları sizlere anlatmaya çalıştım. listemizde bulunan kitap yazma programları, sizler için başlangıç aşamasında gayet yeterli olacaktır. 

Kitabınızı yazdıktan sonra kitap yayınlama aşamasında da sizlere birkaç tavsiye vermek istiyorum. Eğer yayınevleriyle çalışacak bütçeniz yoksa. Yani Kitaplarınızı bastırmak için yeterli bütçeniz yoksa, Kitaplarınızı e-kitap olarak yayınlayabilirsiniz.

İsterseniz bu konu hakkında daha detaylı bir makale olan, ücretsiz kitap bastırma ve yayınlama adlı makalemi de okuyabilirsiniz.

E-kitap yayınlamak tamamen ücretsizdir. Dilerseniz E Kitap Ticareti eğitimime katılabilir ve e kitap yazma ve yayınlama aşamasında daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir