İnternetten Para Kazanma Yolları | 2020

İnternet’ten para kazanmak, artık bir hayal değil. Eski nesil halen internetten para kazanmaya çocukça, saçma sapan bir iş olarak bakıyor. Lakin, teknolojinin de gelişmesi ile, birçok farklı iş modeli ortaya çıktı. Bu iş modellerini uygulayarak, evden para kazanmak için ise tek sahip olmanız gereken bir bilgisayar ve internet bağlantısı.

İnternetten para kazanmak gayet mümkün ve yapılabilir bir iş modelidir. Ama şunu unutmamalısınız, internetten para kazanmak, internetten kolay para kazanmak anlamına gelmez. İnternetten kısa zamanda çok para kazanmak maalesef mümkün değil. Çok çalışmalı, ve bunların sonucunda bir gelir akışı sağlamalısınız.

Evde para kazanmak isteyen sizler için, internetten para kazanabileceğiniz bazı iş modellerini sizler için derledim. Bazıları sizlere çok klişe gelebilir, bazıları da çok saçma, yapılması zor olarak görünebilir. Ama keslinlikle öyle değil, klişe de olsa, çok zorda görünse bu sayfadaki iş modellerini başarılı ve istikrarlı bir şekilde uygularsanız para kazanacağınıza söz veriyorum. Hadi o zaman yazımıza geçelim ve internetten para kazanma yollarına bir bir değinelim.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Evden para kazanmak için sizlere anlattığım bu iş modellerinin bazıları, sizler için uygun olmayabilir. Sizi kişisel olarak tanımadığım için, tüm para kazanma yollarını sizlere anlatacağım. Listeden kendinize uygun olan metodu seçebilir ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazan

E-Kitap yazarak para kazanma işini en üst sıraya almak istedim. Çünkü, bu iş modeli hem bir çok insan için en uygunu, hem de benim uzmanlık alanım. Şimdi size bu işten nasıl para kazanabileceğinizi kısaca anlatmak istiyorum. Ama başlamadan önce;

Para kazanmak için e-kitap yazmak, size para kazandırmayacaktır. Bunu baştan söylememde fayda var çünkü, kişisel olarak düşüncem, kitaplar her ne kadar yazarlarına güzel paralar kazandırsa da, işe yaramayan, boş kitaplardan ticaret yapılmasını doğru bulmuyorum.

Öncelikle her ne yapıyorsanız yapın. İnsanlar sizin ürettiğiniz içeriklere para veriyor. Bu miktarın bir önemi yok, az ya da çok, zor şartlarda kazandıkları paralar ile sizin kitabınızı satın alıyor ve bunun karşılığında da bu kitaplar bir şeyler öğrenmek ya da kitabı okurken güzel vakit geçirmek istiyorlar. Eğer siz onların bu isteğini karşılayamadan, sadece para kazanmak için bir kitap yazacaksınız, hiç yazmayın ve alt bölümlerdeki internetten para kazanma bölümlerine geçiş yapın.

Şimdi kendine ve kalemine güvenenler için, E-Kitap yazmak ve satmaktan bahsetmek istiyorum. Öncelikle bir kitap yazdınız ve bunu uygun formatlara dönüştürüp yayımladınız. Artık kitaplarınız 10+ platform üzerinden satışa çıkmış oluyor. Bu platformların arasında, Google Play Kitaplar, Rakuten Kobo, Amazon ve D&R, İdefix gibi platformlar’da mevcut. Kitaplarınız bu platformlar üzerinden her satın alındığında, ücret sizin hesabınıza geçiyor ve orada birikmeye başlıyor. Her ayın belli günlerinde ise, Hesabınızda bulunan bu paralar, banka hesabınıza yatırılıyor.

E-Kitap yazarak para kazanmak kısaca bu şekilde işliyor, lakin elbette bu kadar basit değil. öğrenmeniz gereken birkaç teknik detay mevcut. İşte bende bunları size en basit yoldan ve en uygun maliyetle anlatabilmek için bir online udemy eğitimi hazırladım. Dilerseniz Ana Sayfamıza giderek, eğitim hakkında daha detaylı bir bilgi alabilir ve kursa kayıt olarak e kitap yazarak gerçek bir yazar olabilirsiniz.

Ayrıca, e-kitap yazmak istiyor ama bir yazarlık tecrübeniz olmadığı için, biraz desteğe ihtiyacınız varsa, Kitap Yazmak İstiyorum Diyenlere Püf Noktalar Adlı Yazımı da Okuyabilirsiniz.

Freelance Çalışarak para Kazan

İnternetten para kazanabileceğiniz bir diğer iş modeli ise, freelance çalışmak. Ben dijital Dünya’nın gelişmesi ile, gelecekti iş modellerinin bir çoğunun bu yöne kayacağını düşünüyorum. Bence bir insanın, bilgisayarı ile evden yapabileceği bir iş için, her sabah ofise gitmesine gerek yok. Patronlar neden bu sıkıntıyı çalışanlarına yaşatmaya devam ediyorlar?

Bence gelecekte bu algı değişecek ve birçok insan, özgür bir şekilde uzaktan çalışmaya başlayacak. Sizde bu işi ilk adım atanlardan olabilirsiniz. Kısa vadeli, yani tek seferlik parça başı işler kabul ederek ya da firmalarla uzun vadeli bir şekilde anlaşarak, sürekli onlar için çalışabilirsiniz.

Peki, bu firmalara nasıl hizmet edeceksiniz? Bu alanda tamamen size bağlı. Kullanmayı bildiğiniz programlar ve yetenekleriniz sizin iş modelinizi belirleyecek. Örnek verelim, eğer grafik tasarım programlarını biliyorsanız, firmalara ya da bireylere bu alanda hizmetler vererek başlayabilirsiniz.

Müşterilerini bulabilmeniz için ise, bir çok farklı yöntem var. Öncelikle internetten biraz araştırarak, freelance platformlarını bulabilir ve bu sitelerde bir ilan açarak, potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Ama bu platformlar sizden satış üzerine komisyon alacaktır. Yani, bir müşteriniz ile anlaştığınızı farz edelim, Müşteriniz sizden logo yapmanızı istedi ve 100 TL tutarındaki ödemeyi yaptı.

100 TL’lik bu ödemenin %20-%30’unu platform komisyon olarak kesecek ve size kalan parayı gönderecektir. Bu oranlar bence çok fazla, eğer sizin için de öyle ise, hiç bu platformlara bulaşmadan, kendi sitenizi açabilir ve kişisel markanızı oluşturarak, bu alanda ilerleyebilirsiniz.

Dijital Ürünler Satarak Para Kazanma

Başlığı dijital ürünler olarak geniş bir şekilde tutmak istedim çünkü, sizin bilginize ve yeteneklerinize göre, satacağınız ürün değişecektir.

Şimdi, dijital olarak ne satabileceğinize bir göz atalım. Birazdan anlatacaklarımdan biri, sizler için muhakkak uygun olacaktır.

Stok Resim Sitelerine Resim Satmak

Firmalar, blog sahipleri ve dijital olarak iş yapan herkes, bu stok resimlere ihtiyaç duyuyor. Eğer, fotoğrafçılık yeteneğiniz varsa ve profesyonel de bir kameranız varsa, hemen resim çekmeye başlayabilir ve stok sitelerine yükleyerek insanların beğenisine sunabilirsiniz. Eğer, resimleriniz beğenilirse, ihtiyacı olan insanlar, resimlerinizi para vererek satın alacaklardır.

Grafik Şablonları Satmak

Freelancer olarak grafik tasarım hizmeti vermekten bahsetmiştim. Şimdi bir üst seviyeye geçtik. Eğer tasarım programlarını gerçekten profesyonel bir şekilde kullanabiliyorsanız, hazırlayacağınız tasarım şablonlarını çeşitli platformlarda satışa çıkarabilirsiniz.

Evden para kazanmak için yapabileceğiniz bu iş modeli de size güzel bir para kazandırabilir. Sosyal medya tasarımı şablonları, Web sitesi şablonları ve arayüz şablonları tasarlayarak internetten para kazanmaya adım atabilirsiniz.

Kaynak Kodu Satışı

Eğer programlama yeteneğiniz varsa ve bu alanda profesyonelseniz, bir mobil uygulama geliştirebilir ve bunu satışa çıkartabilirsiniz. Codecanyon gibi sitelere girip biraz göz atarsanız, neredeyse her alanda, her sektör için geliştirilmiş olan uygulamaların açık kaynak kodlarını görebilirsiniz. Programcılar bir kere bu kodları yazarak, satışa sunuyor ve uygulama gerçekten kaliteli ve hatasız ise ömür boyu ciddi gelirler elde edebiliyorlar.

Bu iş modeli sadece programcıların değil, mobil uygulama geliştirmek isteyen bireyler ya da işletmeler için de çok büyük bir avantaj. Normalde bir uygulama geliştirmek için, yazılımcılara binlerce TL dökmeleri lazım ama artık bu açık kaynak kodları ile minimum maliyetle herkes bir uygulama geliştirebiliyor.

Bu makalemizde sizlere, gerçekten işe yarayan, anket doldur para kazan, form doldur para kazan gibi çocukça işlere girmeden, gerçekten profesyonel bir iş modeli haline getirebileceğiniz iş modellerini sizlere anlatmaya çalıştım. İnternetten para kazanmak için bu anlattıklarımı uygularsanız, eminim sizde güzel paralar kazanabilecek sinizdir. İlk adımı atar ve anlattıklarımı uygularsanız, artık sizde evden para kazanan, özgür bir birey olacaksınız.

Aklınıza takılan sorular olursa yorumlar bölümünden bana sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir