Rakuten Kobo da E-Kitap Yayınlama Avantajları

Rakuten Kobo da kitap yayınlamak, biz yazarlara bazı avantajlar sağlıyor. gelin bu yazımızda, bu avantajlara detaylı bir şekilde değinelim ve Rakuten Kobo da kitap yayınladığınızda nelere sahip olacağınıza bir bakalım.

Geniş Dağıtım Ağı

ilk olarak, belki de en önemli avantajımız, Rakuten Kobo’nun çok geniş bir distribütör ağının olması. Kobo’da yayınladığınız e-kitaplar, kobonun kendi mağazası başta olmak üzere, ülkemizde oldukça popüler olan D&R ve İdefix gibi, 10’dan fazla platformda yayınlanır. Böylelikle, siz sadece bir platformda kitap yayınlayarak, aynı anda ondan fazla platformda kitap yayınlamış olursunuz.

Rakuten Kobo’nun distribütörleri, her ülkeden milyonlarca ziyaretçisi olan platformlardır. Yani kitaplarınız, milyonlarca potansiyel okuyucuya erişebilir. Rakuten kobo’da yayımlayacağınız kitapların, başka hangi platformlarda yayınlanacağını merak ediyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz.

Kobo Tarafından Ek Hizmetler

Rakuten kobo, yazarlara bazı ek hizmetler de vermektedir. Eğer, kitabınızda çok fazla imla hatası olduğunu düşünüyorsanız, kobo’ya bir miktar ücret karşılığında, kitabınızdaki yazım ve anlatım hatalarını düzeltmesi için kitabınızı gönderebilirsiniz. Ayrıca, bu hizmet sadece yazım ve anlarım hataları için değil, daha bir çok farklı alanda da verilmektedir. Kitap Kapağı tasarımı, editöryel hizmetler kobo’nun yazarlar için verdiği hizmetlerden sadece bazıları.

Yüksek Komisyon Oranı

Rakuten kobo, kitabınızın fiyatı ve bazı diğer etkenlere göre değişken bir telif oranı belirlemektedir.Kitaplarınız kamu malı değilse, ya da çok ucuz bir fiyat ile satışını yapmıyorsanız, genellikle kitabınızın satışından, %70 oranında bir telif oranı alacaksınız. Bu oran Google Play Kitaplara göre oldukça yüksek. Bu yüzden, biz yazarlar için bu etken oldukça önemli.

Eğer sizde, kitaplarınızı Rakuten Kobo ve diğer platformlarda yayınlamak istiyor ama nasıl yayımlayacağınızı bilmiyorsanız, E Kitap Ticareti Online eğitimine katılabilir ve e kitap yazma ve yayınlama süreçlerini tüm detayları ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca, online eğitimimizden memnun kalmazsanız, 30 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınızı kullanarak, eğitimi iade edebilirsiniz.

Ayrıca, kitap yayınlama hakkında yazdığımız bir diğer makale olan E Kitap Yayınlamak İstiyorum Diyenlere Dev Rehber başlıklı yazımızı okuyabilir ve daha kapsamlı bir bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir