Neden Bir E Kitap Çıkartmalısınız?

E kitap yazmak istiyor, ama e-kitap yazınca ne kazanacağınızı bilmiyor musunuz? Bu makalemizde sizlere, Neden bir kitap yazmalısınız, Neden bir kitap çıkarmalısınız bunlardan bahsedeceğiz. Böylelikle, sizde e-kitap çıkartınca, hangi avantajları kazanacağınızı öğreneceksiniz.

E Kitap Yazarak Para Kazanma

Kitap yazmak sizlere çok güzel bir gelir kapısı sağlayabilir. Ama kesin olarak, size para kazandırır ya da kazandırmaz diyemeyeceğim. Çünkü, bu direkt olarak sizinle alakalı bir durum. Eğer Yazdığınız kitapları insanlar severse, çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ama sadece para kazanmak için, insanlara değer katmayan bir kitap yazarsanız, kitaplarımızdan çok fazla para kazanma ihtimalimiz de olmayacaktır.

Bu yüzden, e kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız, öncelikli olarak hedefiniz insanlara istediklerini vermek olmalıdır. Yani, ortada bir kazan-kazan ilişkisi olması lazım. Siz Kitaplarınızı satınca para kazanacaksınız, okuyucularınız ise sizin Kitaplarınızı okuyunca bir değer kazanacak. Aksi takdirde, kimsenin hoşuna git Gitmeyen bir kitap yazarsanız, bu kazan kazan ilişkisi değil, Kazan Kaybet ilişkisi olacaktır. Siz kitabınızı satınca kazanmış olacaksınız, ama kitabınızı Satın almış olan insanlar kitabınızdan memnun kalmayacağı için, kaybetmiş olacaktır.

Böylelikle bu Sürdürülebilir olmayacak. Yani, bu insanların sizin kitabınıza vereceği olumsuz yorumlar neticesinde, Sizde bir süre sonra kazanamamaya başlayacaksınız. Ve sizin Kitaplarınız da satmayacaktır. Bu yüzden, öncelikli hedefiniz para kazanmaktan çok, insanlara değer katmak olmalı ki para kazanabilesiniz. Eğer yine de bu iş modeli ile uğraşmak istiyor, ama kaleminize güvenmiyorsanız. Kendiniz de bir kitap yazabilecek yeteneği göremiyorsanız, Freelancer yazarlardan faydalanabilirsiniz.

Onlar sizin aklınızdakileri çok uygun bir fiyata kitaba dökeceklerdir. Böylelikle, size de sadece bu kitapları yayınlayarak para kazanmak kalacak. Tabii bu da sadece freelancerlara para vererek, onun kitap yazmasını sağlamak değil. Burada öncelikli amaç, kitabı Siz yazmayacaksanız kitap hakkındaki fikirleri sizin bulmanız. Yani sadece cebinizden para vererek, güzel paralar kazanabileceğinizi düşünmeyin. Öncelikli olarak, sizin de biraz kafa yormanız, güzel kitap fikirleri bulmanız, Daha sonrasında ise bunları freelancer’a yazdırarak e kitabı Çıkarmanız gerekiyor.

Eğer hangi konuda bir kitap yazdıracağıza Henüz karar vermemişseniz, e-kitap platformları olan Rakuten Kobo, Google Play kitaplar ve Amazon Kindle çok satanlar listesini inceleyebilirsiniz. Burada çok satanlar listesine giren kitaplar, insanların sevdiği, para verdikleri kitaplar oluyor. Yani eğer sizde bu türde kitaplar yazarsanız, insanlar sizin kitabınıza da para vererek satın alacak Ve eğer freelancer yazarınızın da güzel bir kalemi varsa, memnun olarak güzel yorumlar verecektir. Böylelikle sizde kazançlarınızı Çok üst safhalara çıkartmış olacaksınızdır.

Takipçi Kitleniz Olacak

E Kitap Avantajlarından biri de, size güzel bir takipçi kitlesi yaratıyor olması. Eğer, Yazdığınız kitaplar insanların hoşuna gidiyorsa, sizi sosyal medya hesaplarınızda takip etmeye başlayacaklar ve sizin de büyük bir takipçi kitleniz oluşmuş olacak.

Böylelikle hem popülerliğiniz artacak, hem de İlerleyen zamanlarda Başka e kitap çıkartmak istediğinizde Takipçi kitleniz, O kitapları da satın alacaktır. Ama yine de tekrar tekrar vurguladığım gibi, en önemlisi sizin güzel bir içerik ortaya çıkartıyor oluşunuz. Sizin yazmanız ya da başka birine yazdırmanız fark etmez, ama öncelikli amacımız insanların hoşuna gidecek, onlara değer katan bir kitap yazmak olmalı. Eğer böyle bir kitap yazmazsanız, Bu sayfada bulunan avantajların hiçbirini elde edemeyeceksinizdir. Takipçi kitlenize geri dönelim, insanlar sizi takip etmeye başladığında, Bu size birçok farklı avantaj’da sağlayacak. Söylediğimiz gibi, ilk avantajlarımızdan birisi, bu kitlenin ileride çıkartacağız kitapları da satın alması. Ama sadece bu da değil, Eğer e-kitap dışında farklı Ürünleriniz de varsa, bu kitle bu ürünleri de satın alabilir.

Belki bu işi sadece e-kitap olarak, ya da sadece basılı kitap olarak sürdürmezsiniz. Eğer, kitabınız gerçekten popüler olursa ve kitabınız kurgusal bir kitapsa, İlerleyen zamanlarda hikayenizi bir filme Ve diziye dökebilirsiniz. Tabii ki bunu tek başınıza halletmeniz zor olacaktır. Ama kitabınız zaten popüler olursa, yapımcılar ve yönetmenler Sizin kitabınızı bir film ya da dizi yapmak isteyebilirler. Bu yüzden buradaki bu Avantajları da kollamalı ve uygun bir kapı bulduğunuzda o kapıdan içeriye girmelisiniz.

 Profesyonel bir işiniz olacak

Kitap yazmayı sadece bir ek gelir kapısı, ya da bir hobi olarak görmemeniz gerekiyor. Başlangıçta Belki böyle, Evet, ama İlerleyen zamanlarda kaleminiz kuvvetli ise bu profesyonel bir işe dönüşecektir. Yani siz tüm gelirinizi e kitaplardan sağlayabilirsiniz, ve profesyonel bir şekilde Bu işle ilgilenebilirsiniz. Tüm vaktinizi de Kitap yazmaya harcayarak takipçilerinize yeni içerikler Üretir ve bunların sonucunda da daha fazla para kazanmaya başlarsınız.

Anlatınca çok zor görünse de aslında hiç de öyle değil, Biraz inceleme yaparsanız sadece bir e-kitap olarak yazmaya başlayıp, Daha sonra bir basılı kitap haline getirip, En sonunda da bu kitapta anlattığı hikayeyi bir film ve dizi haline getirmeyi başarmış yazarlarda mevcut. Bu insanların sizden hiçbir farkı yok. Eğer, gerçekten isterseniz siz de bunları başarabilirsiniz, tek yapmanız gereken ilk adımı atarak ilk kitabınızı yazmak ve yayınlamak.

Ayrıca, E Kitap Yayınlamak İstiyorum Diyenlere Dev Rehber Adlı Yazımızı da Okuyabilir ve E-Yayıncılık Alanında Daha Detaylı Bir Bilgi Edinebilirsiniz.

Bilgi Kazanacaksınız

E kitap yazma ve yayınlama sürecinde birçok farklı sorunla karşılaşma ihtimaliniz var. Ama İşin iyi tarafı bu sorunlarla karşılaştıkça ve bu sorunlara bir çözüm getirdikçe, sizin tecrübeniz de artacak ve böylelikle bu alanda Usta biri olacaksınız. Yani, bilgi seviyeniz artacak etrafınızdaki insanlar sizlere e kitap yazmak istiyorum diyerek gelebilir, ve sizden yardım isteyebilirler. Bu gayet olası bir durum. Çünkü, artık Siz bu alanda bir profesyonel olarak, bir uzman olarak görünmeye başlayacaksınız. Tabii ki bunlar öyle bir iki haftada, bir iki ayda olabilecek şeyler değil.

Bunlar tamamen zamanla, bu alanda kişisel marka bilinirliğinizin artması ile olacak şeyler, ama kesinlikle olabilecek şeyler. Anlattıklarım Belki de sizlere bir hayalmiş gibi geliyor olabilir, ama kesinlikle öyle değil isterseniz hepsini elde edebilirsiniz, ama bu bu avantajları elde etmenin kolay olduğu anlamına da gelmiyor. Hiçbir işte olmadığı gibi, bu bu iş modeli de kolay değil, zorlanabilirsiniz bazen kitap Yazarken size ilham gelmediği için kendinizi çıldıracakmış gibi hissedebilirsiniz. Bunlar da yazarlık sürecinin birer parçası ve kimse bunların kolay olduğunu söyleyemez. Ama eğer bu zorluklara katlanırsınız, sizi çok güzel günler bekliyor demektir.

E Kitap Yazdıktan Sonra Yeni Fırsatları Keşfedeceksiniz

İlk kitabınızı yazıp yayınladıktan sonra, kitabınız dan para kazanmaya başlayacaksınız. Ve Teknik olarak internetten para kazanıyor olacaksınız, ve bu size farklı bir bakış açısı sunacak. Özellikle bizim ülkemizdeki yetiştirilme disiplininde, internetten para kazanmak, farklı iş modellerine girişmek, Bizlere öğretilmiyor ve biz de farklı fırsatları görmeyi zaman içerisinde unutuyoruz, ve bize bu şekilde para kazandığını söyleyen insanlara ya dolandırıcı gözüyle bakıyoruz ya da inanmıyoruz.

Ama siz bizzat kendiniz bu şekilde para kazanmaya başlayınca, hayata olan bakış açınız değişecek, ve Yeni fırsatları, Yeni iş modellerini keşfetmeye başlayacaksınız. Bir sonuç olarak da farklı iş modellerine girişecek ve o iş modellerinden de para kazanmaya başlayacaksınız. Bu alanda bir süre yol kat ettikten sonra, gerçekten arkanıza bakıp ”İyi ki de bir e-kitap yayınlamışım” diyeceksiniz. Çünkü, bu sizin hayatınızı olumlu yönde çok fazla değiştirecek.

Özgür Olacaksınız

Belki şimdi de, tamamen özgürsünüzdür. Ama birçok insan maalesef böyle değil, biz kendimizi her ne kadar Özgür olarak görsek de, her sabah kalkıp gitmek zorunda olduğumuz bir işimiz var. Kaçımız gününü özgürce yaşayabiliyor? Kaçınız istediği ülkeye gidebiliyor? Eminim bunun bir analizini yapsak, çok az bir sayı karşımıza çıkacaktır. Ama eğer ilk e kitabınızı yayınlarsanız ve kitabınızı okuyucular severse sizde ekonomik olarak Özgür olacaksınız. Ve bu ekonomik özgürlük, size kişisel hayatınızda da bir özgürlük getirecek, artık istediğiniz şehre ya da istediğiniz ülkeye giderek, orada yaşamaya başlayabilirsiniz.

Çünkü, sizin geçiminizi sağlamanız için Tek ihtiyacınız, olan bir Bilgisayar ve internet bağlantısı olacak. Bunun dışında her sabah kalkıp, işe gitmek zorunda kalmayacaksınız. Ve bu sizlerin fare yarışından çıkabilmeniz için çok faydalı olacaktır. Artık tamamen Özgür olarak, tüm dünyayı gezebilecek ve hayallerinizin peşinden koşturmaya başlayabileceksiniz. Tabii ki bunu sadece dünyayı gezmek Olarak algılamamak gerekiyor. Çıkartacağız e kitaplardan elde edeceğiniz gelir yardımı ile, farklı iş modelleri de kurabilir ve o alanlarda da ilerleyebilirsiniz. E-kitap yazmak sizlere her alanda Hem maddi hem manevi olarak avantaj sağlayacaktır. Yine söylediğim gibi, başlangıçta her şey doğru görünmüyor olabilir. Bu anlattıklarım birer hayal olarak görünüyor olabilir. Ama kesinlikle öyle değil, Bunu anlamanızın tek bir yolu var, O da ilk adımı atarak e kitap çıkartmak. Daha sonrasında bu sayfada gördüğünüz her şeyin bir bir gerçekleştiğini Siz de fark edeceksiniz.

Neden e-kitap çıkartmanız gerektiğini sizlere uzun uzun anlattım. Eğer bu sayfada okuduklarınız size de mantıklı geliyor ise, Siz de bir an önce E Kitap yazmaya başlayarak bu avantajların hepsini bir bir elde edebilirsiniz. E kitap yazma ve yayınlama aşamasında, Sizlere faydalı olabilmesi için bir online Udemy eğitimi çıkarttım. Eğitime katılarak tüm dünyada nasıl e-kitap yayınlıyacağınızı öğrenebilir ve sizde ilk adımı atarak bu iş modeli ile uğraşmaya başlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir