Google Play Kitaplar’da Son Güncelleme

Google Play Kitaplar’daki yayıncıların kullandığı platform olan İş Ortağım’a son gelen güncelleme ile bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerden yazımızda detaylı bir şekilde bahsedelim ve sizlere daha detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışalım.

Başvuru Şartı Kaldırıldı

Bildiğiniz gibi, Google Play kitaplar’da kitap yayınlayabilmek için, bir başvuru yapmak gerekiyordu. Bu başvuru ortalama 1 hafta içerisinde inceleniyor ve eğer kabul edilirse, yayıncılar ancak bundan sonra kitaplarını yayınlamaya başlayabiliyorlardı.

Yeni gelen güncelleme ile beraber, bu başvuru şartı ortadan kaldırıldı. Artık kitap yayınlamak isteye yayıncılar, direkt olarak bir kaç kısa adımda, bazı temel bilgileri doldurak iş ortağım hesabında oturum açabilecek ve kitap yayınlamaya başlayabilecekler.

Bu değişiklik ile beraber, başvuru süreci ve kabul bekleme zorunluluğu’da ortadan kaldırılmış oldu.

Google iş ortağı merkezine giriş yapmak için, önceden bir başvuru yapılması gerekiyordu. Bu başvuru yapılırken, yaklaşık 10 tane soru, yayıncı adayına soruluyordu.

Google bu başvuruyu kabul ederse, ortalama 1 hafta içerisinde yayıncıya bir mail ile link gönderiliyor ve bu link üzerinden hesap aktifleştiriliyordu.

Ama artık bu süreç tamamen kaldırıldı. Artık, hiçbir başvuru yapmadan ve hiç beklemek zorunda kalından, direkt olarak Google Kitaplar İş Ortağı merkezinde hesap açılabilir ve yine hiç beklemeden ilk kitaplar yayınlanabilir oldu.

Dilersiniz, E Kitap Ticareti eğitimine katılarak sizde kitaplarınızı Google Play Kitaplar’da nasıl yayınlayabileceğinizi öğrenebilir ve ilk kitaplarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

E-Kitap Ticareti Eğitimi, Online olarak Udemy üzerinden verilmektedir. Eğitime katılmak isterseniz buradan katılabilir ya da eğitim hakkında daha detaylı bir bilgi edinmek isterseniz de, buradan ana sayfaya gidebilir ve eğitim hakkında bilgileri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, Google Kitap İş Ortağı Merkezi ya da diğer yayıncı platformlar hakkında aklınıza takılan bir soru olduysa, İletişim sayfasından benimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki soruların bir cevabını bulabilirsiniz.

E Kitap Ticareti Online Udemy Eğitimine Katılarak, Tüm Dünya’da Hem Basılı, Hem de E-Kitap Olarak Kitaplarınızı Yayınlamayı Öğrenebilirsiniz.

E-Kitap Yayınlama aşamasında daha detaylı olarak hazırladığım, E Kitap Yazmak İstiyorum Diyenlere Dev Rehber adlı yazımı da okuyabilir ve bu alanda hiç bir bilginiz yoksa, giriş düzeyinde bilgi edinebilirsiniz. Umarım bu makalemizde anlattıklarım, sizler için faydalı olmuştur. Tekrar görüşene kadar, hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir