Google Play Kitaplar’da Kitap Yayınlamanın Avantajarı

Google Play Kitaplar’da Kitap Yayınlamak İstiyorsunuz ama kitaplarınızı burada yayınlayınca hangi avantajları elde edeceğinizi bilmiyor musunuz? Gelin yazımızda detaylı bir şekilde, Google Play Kitaplar’da kitap yayınlayınca hangi avantajlara sahip olacağınızı inceleyelim.

Telefonlarda Yerleşik Olarak Gelir

Google Play Kitaplar, şu anda bir çok android telefon da yerleşik olarak geliyor. Yani telefonu yeni almış bir kullanıcı, telefonuna hiç bir ekstra uygulama yüklemeden, direk olarak Google Play Kitaplar uygulamasına girebilir ve sizin kitabınızı görerek satın alabilir.

Bu aslında bizler için çok büyük avantaj. Hayatında hiç kitap okumayan, böyle bir alışkanlığı olmayan bir insan bile, telefonunda bulunan bu uygulamayı merak ederek girebilir. Eğer sizin kitabınız, Google Play de üst sıralara çıkmışsa, ilk olarak sizin ve sizin gibi diğer yazarların kitabını görecektir. Güzel bir kitap kapağınız varsa ve kitabınız ile ilgili güzel bir açıklama metini yazmışsanız, kitabınızı merak edebilir ve satın alabilir.

Böylelikle hem siz para kazanmış olursunuz, hem de bir ihtimal da olsa bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmış olursunuz. Böyle anlatınca, çok zor bir ihtimal gibi görünse de, aslında o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken, gerçekten mükemmel düzeyde bir kitap kapağı hazırlamanız. Böylelikle, düzenli kitap okuyan ve ya okumayan insanların dikkatini hemen çekeceksiniz ve güzel de bir tanıtım yazınız varsa bunu satışa çevirecek sinizdir.

Mobil Ödeme Avantajı

Google Play Kitapların Belki de en önemli avantajı budur. Kitabınızı Google play kitaplar da yayınladıktan sonra, okuyucularınız kitabınızı mobil ödeme ile satın alabiliyor olacak. Yani, hiçbir banka kartı kullanmadan, telefon hatlarındaki TL ile ya da faturalarına yansıtarak kitaplarınızı satın alabilirler.

Bildiğiniz gibi, insanlık olarak üşengeçlik seviyemizin tavan yaptığı bir çağda yaşıyoruz. Çok güzel bir kitap kapağı hazırladınız, mükemmel bir kitap tanıtımı yazınız var ve insanların hemen ilgisini çekiyorsunuz. Fakat Potansiyel okuyucunuzun yanında banka kartı yoksa ya da evinde, öbür odada ise, sonra alırım bu kitabı diyerek başka şeylerle ilgilenmeye başlayacak ve büyük ihtimalle sizin kitabınızı unutacak ve satın almak için bir daha geri dönüş yapmayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için, mobil ödeme çok büyük bir avantaj, banka kartı, kredi kartı kullanmadan, tek tıkla kitaplarınız satın alınabiliyor olacak.

Ayrıca, eğer ilkokul, ortaokul gibi daha genç hedef kitleleri hedeflediğiniz bir kitabınız varsa, potansiyel okuyucularınızın bir banka kartı olmaması büyük bir olasılık. Kitaplarınız, genç kitlenizin ilgisini çekmiş olsa dahi, kitabınızı satın alabilmek için ebeveynlerinden banka kartı istemek zorunda kalacaklar ve bu da sizin satış ortalamanızı düşürecektir. Mobil ödeme ile böyle bir sorununuz da olmayacak, her yaştan insana kolaylıkla kitap satışı yapabileceksiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik, eğer kitap yayınlamak ile ilgili daha detaylı bir yazıya ulaşmak isterseniz, E-Kitap Yayınlamak İstiyorum Diyenlere Dev Rehber adlı yazımı da okuyabilirsiniz, ayrıca ekitapticareti.com adresinden Online udemy eğitimimize katılabilir ve e kitap yayınlamakla ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir