Amazon KDP’de E-Kitap Yayınlama Avantajları

Amazon da kitap yayınlamak, şu anda Türkçe dildeki kitaplar için maalesef mümkün değil. Fakat, İngilizce biliyorsanız ya da İngilizce bilen bir tercümanla çalışarak, kitaplarınızı çevirecekseniz, Amazon’da kitap yayınlamanın bazı avantajları var, gelin yazımızda bu avantajlardan daha detaylı bir şekilde bahsedelim.

Print On Demand Avantajı

Amazon’da yayınladığınız e-kitaplarınızın, Print On Demand yani talep üzerine baskı yöntemi ile basılı versiyonunu da oluşturabilirsiniz hem de hiçbir baskı maliyetini karşılamadan ve hiçbir yayın evi ile çalışmadan. Peki, bu nasıl olacak? Şöyle, Kitaplarınızı Amazon’un istediği format ta ve ölçülerde hazırlayıp Amazona göndereceğiz, kitaplarımız kabul edildikten sonra Amazon’un Kindle destekleyen bütün mağazalarında satışa çıkartılacak. Kitaplarımız okuyucularımız tarafından her satın alındığında, Amazon tarafından basılacak ve müşteriye kargolanacak, daha sonra kitabınızın satışan elde ettiğiniz komisyon oranı banka hesabınıza yatırılacak. Böylelikle siz, yüksek baskı maliyetlerini karşılamadan ve hiçbir sipariş süreci ile uğraşmadan kitaplarınızı basılı olarak satabiliyor olacaksınız.

Print On Demand yöntemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, Print On Demand nedir? adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Amazon | Büyük Okuyucu Kitlesi

Bir diğer avantajımız da, büyük okuyucu kitlesi. Amazon bildiğiniz üzere dünya devi bir e-ticaret firması. Amazon’un siteleri günde milyonlarca insan tarafından ziyaret ediliyor. Yani kitaplarınız, milyonlarca insan tarafından görüntülenebilir ve satın alınabilir.

Ayrıca yurt dışında, yani Avrupa ülkelerinde kitap okuma oranları çok daha yüksek. Bu yüzden İngilizce bir kitap yazıp, Amazon da yayınladığınızda çok daha büyük bir okuyucu kitlesine ulaşma imkanınız olacak. Eğer, güzel bir kitap kapağınız varsa, yani insanların ilgisini ilk bakışta çekebilecek bir kitabınız varsa, çok büyük satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Amazon’da ve diğer platformlarda nasıl e kitap yayımlayacağınızı bilmiyorsanız; E Kitap Ticareti Online Eğitimimize hemen katılabilir ve onlarca farklı platform da kitaplarınızı yayınlayarak, hem milyonlarca insana ulaşabilir hem de güzel bir gelir kapısı yaratabilirsiniz.

Ayrıca E-Yayıncılık ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, E Kitap Yayınlamak İstiyorum Diyenlere Dev Rehber adlı yazımı okuyabilir ve daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir